(“Livestock and Climate Change”), authors Robert Goodland and Jeff Anhang argue that livestock emissions have been severely underestimated. Kasım / Aralık 2009 bir makalede [PDF] İdarehaneler World Watch Dergisi ("Hayvancılık ve İklim Değişikliği"), yazarlar Robert Goodland ve Jeff Anhang hayvancılık emisyonları ciddi hafife olmuştur savunuyorlar. Onların görüşüne göre, hayvancılık ve bunların yan ürünleri karbon dioksit eşdeğeri en az 32,6 milyar ton her yıl, ya da dünya çapındaki yıllık sera gazı emisyonlarının yüzde 51 oluşturmaktadır. Onların analizlere dayanarak, Lawrence ve Anhang yavaş iklim değişikliği yardımcı olmak için et tüketiminde radikal bir azalma öneririz.

GoodLand ve Anhang sayıları, uzak bir çok atıf 2006 raporunda, rapor yukarıda vardır Hayvancılık Uzun Gölge Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü tarafından,. Bu dünya çapındaki yıllık sera gazı emisyonlarının yüzde 18 sığır, manda, koyun, keçi, deve, domuz, kümes hayvanları ve atfedilebilecek olduğu tahmin ediliyor. "Hayvancılık ve İklim Değişikliği" fora bir dizi yoğun tartışma açtı. Bazı okuyucular yazarların değerlendirme ve öneriler desteklerken, diğerleri ya da her ikisi ile aynı fikirde.

Biz bu önemli tartışma uzmanların ilgilenen veya tartışmaya açık bir forum değil-ile herkesi sağlamak istiyoruz. Derginin künyesinde açıkça ifade ederken "Dünya İzle ifade Görüşler yazarlara aittir ve mutlaka Worldwatch Enstitüsü duruşunu yansıtmak değil," bilimsel bütünlüğü ve uygulanabilir sürdürülebilirlik çözümleri için arama Enstitüsü'nün günlük çalışma temelidir.

Biz burada yazı hakkında yorum yaparak tartışmaya katılmaya davet ediyoruz. En yapıcı ve zorlayıcı yorumlar da Dünya İzle gelecek sayısında basılacaktır. Buna ek olarak, bizim blog kontrol ediniz Planet Besleyici Worldwatch Gıda ve Tarım takım için farklı bir savunuyor, ve karma yem hayvancılık ve Goodland / Anhang makale tavsiye daha sürdürülebilir gıda ele kendi bakış daha etkili bir yoldur.

Thumbnails ile İlgili Mesajlar
tarım , İklim Değişikliği , salım azaltımı , enerji ile ilgili emisyon , hayvancılık , hayvancılık emisyonları