Krajiny ako Brazília, Ekvádore a Papuy-Novej Guiney sa žiadostí o finančnú náhradu riešiť odlesňovanie, a teraz Saudská Arábia chce odškodnenie, ak krajiny znížiť svoju spotrebu oleja na zmiernenie zmeny klímy. Je to úplne pritiahnuté za vlasy, sa opýtať, či jednotlivci by mali byť odškodnení za to, že menej alebo žiadne deti?

Na Wilson Center diskusie v stredu, reportér New York Times Andrew Revkin považované za tento nápad, a uviedol, že majú menej detí je jedným z najlepších spôsobov, že jednotlivci by mohli znížiť svoje uhlíkovej stopy. Ľudia reprodukovať exponenciálne, a má dve deti, namiesto troch by mohla znížiť spotrebu energie, ktorá by inak mohlo nastať z generácie na generáciu. Správa Paul Murtaugh PDF z University of Oregon zistili, že "carbon dedičstvo" mať ďalšie dieťa, je dvadsaťkrát väčší význam ako iné voľby jednotlivca prevziať svojho života (ako je, aký druh dopravy využívajú, napríklad.) V Spojených štátoch, dieťa má 160 krát emisií uhlíka, než dieťa narodené v Bangladéši, v závislosti na Murtaugh.

Smaller Family Tree, Fewer Emissions

Menšie stromy, menej emisií

Súčasná svetová populácia 6,8 miliardy a predpokladá sa zvýši na 9,1 miliardy v roku 2050 sme v globálnom dilemu: vyspelé krajiny sa snažia obmedziť svoju spotrebu energie a zároveň podporovať a v niektorých ohľadoch pomoc rozvojovým krajinám pri industrializáciu, čo zvýši ich dopyt po energii.

Uhlíkové kredity za menej detí by mohlo byť menej použiteľná v rozvojových krajinách, pretože vyspelé krajiny majú oveľa vyššie množstvo emisií na obyvateľa. Tiež podľa odborníka obyvateľstva a Worldwatch viceprezident Robert Engelman Odhaduje sa, že 200 miliónov žien, ktoré chcú, aby sa zabránilo tehotenstva sa to riskovať rovnako, pretože majú nedostatočný prístup k antikoncepcii a súvisiacich služieb v oblasti reprodukčného zdravia. Ako Engelman vysvetľuje vo svojej knihe viac: Obyvateľstvo, príroda, a čo ženy chcú, poskytne prístup ku všetkým ženám bude prirodzene viesť k zníženiu plodnosti. Ďalšie kľúčové faktory patrí zvýšenie vzdelania a rodovú rovnosť dievčenské, ktorá posilnenie postavenia žien, aby vyhľadal služby reprodukčného zdravia, pôsobí na ne začať otehotnieť v neskoršom veku, a zvýšiť svoju vyjednávaciu silu s manželmi rozhodnúť, kedy a koľko detí mať.

Podľa nedávnej správy obyvateľstva akciu International PDF, 37 z 41 národných programov pre prispôsobenie činnosť (NAPA) predložené v rámci UNFCCC najmenej rozvinuté krajiny určili populačný rast alebo vysokú hustotu ako faktor, ktorý z nich robí viac citlivé na zmeny klímy. Iba jedna z týchto krajín však navrhol adaptačné projekt, ktorý zahŕňa reprodukčného zdravia a plánovaného rodičovstva. Cez výzvy na podporu reprodukčného zdravia a plánovaného rodičovstva ako otázka ľudských práv, je aj naďalej všeobecne chýba z rokovaní vedúcich až do Kodane. Aj keď nezačneme rozdávanie emisných povoleniek pre bezdetné páry alebo rodičia veľmi malé rodiny - myšlienky, ktoré by mohli preukázať, náročné obrátiť do politiky - môžeme podporiť diskusiu o týchto spojení so zmenou klímy. A môžeme pomôcť vybudovať kapacity žien a ich partnerov všade vybrať si pre seba načasovanie a frekvenciu tehotenstvo.

Súvisiace príspevky s náhľadmi
uhlík dedičstvo , plánovanie rodiny , množstvo emisií na obyvateľa , obyvateľstvo , reprodukčného zdravia , robert Engelman , ženy