Pasaulinis energijos Anketos akcijų energijos išteklių (Šaltinis: Atsinaujinanti revoliucija: mažai anglies dvideginio išmetančių 2030)

Rugsėjo 20 d pastabose prie Jungtinių Tautų (JT) privataus sektoriaus Forumo Niujorke, JT Generalinio sekretoriaus pavaduotojas Asha-Rose Migiro paskelbė aukšto lygio grupės pradėti tvarios energijos visiems, tai įstaiga, kurios tikslas yra skatinti veiksmus visais lygmenimis siekiant trijų tikslų iki 2030 m: užtikrinti visuotinę galimybę naudotis šiuolaikinėmis energetikos paslaugomis, dvigubai stengtis padidinti energijos vartojimo efektyvumą, ir padvigubinti atsinaujinančios energijos dalį pasauliniame energijos suvartojime. Migiro, kalbėdamas vardu generalinis sekretorius Ban Ki-moonas, pabrėžė svarbų vaidmenį, kad energija turi atlikti įgyvendinant Tūkstantmečio vystymosi tikslus . Aukšto lygio grupė, sudaryta iš lyderių iš verslo, valdžios ir pilietinės visuomenės atstovai, sieks sukurti tvarios energijos veiksmų darbotvarkę laiku "Rio +20" konferencijoje 2012 metais, kurie Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskyrė Tarptautinė Metai tvarios energijos visiems. Tvarios energijos visiems iniciatyvą tikslų pirmą kartą buvo suformuluota pernai suvestine ataskaita Generalinio Sekretoriaus patariamosios grupės energetikos ir klimato kaitos (AGECC) pavadinimu energijos dėl tvarios ateities .

Tvarios energijos visiems iniciatyvos ateina kritiniu momentu pasaulinės plėtros. Pasak Tarptautinės energetikos agentūros , daugiau nei vienas iš penkių žmonių visame pasaulyje, kurių dauguma gyvena į pietus nuo Sacharos esančiose Afrikos šalyse ir Pietų Azijoje, neturite prieigos elektros. Daugelis naudoja neefektyviai krosnys ir purvinas kuras gaminti maistą, sukurti šviesą ir šilumą savo namus. Tvarių energetikos paslaugas 7 milijardai žmonių reikės didelių pasikeitimų, kaip pasaulis naudoja energiją, su didesniu energijos naudojimo efektyvumu ir atsinaujinančiosios energijos gamybos dvi pagrindinės sudedamosios dalys tirpalo. Kaip generalinio sekretoriaus pavaduotojas pažymėjo, "Mums reikia suteikti prieigą prie energijos visiems. Tačiau mums taip pat reikia siekiant sumažinti pavojingos klimato kaitos pavojus, užtikrinant, kad universali energija yra švari ir darni. Trumpai tariant, mums reikia švarios energijos revoliucija - dabar ".

Siekiant tvarios energijos visiems iki 2030 gali atrodyti bauginančiai. 2009, Tarptautinė energetikos agentūra (TEA) Apskaičiuota, kad atsižvelgiant į numatomą gyventojų skaičiaus augimas, universalus energijos prieinamumas reikštų 40 procentų padidinti pirminės pasaulio energijos paklausa virš 2007 lygių. Pagal jo 450 scenarijų, kuriuo siekiama aprėpti klimato stabilizavimo 450 dalių vienam milijonui (ppm), anglies dioksido ekvivalento, TEA projektus, kad atsinaujinanti energija sudarytų 37 procentų visos elektros energijos gamyba 2030, nuo 18 procentų 2007 metais, ir atsinaujinančios energijos ir energijos efektyvumo kartu sudarytų 76 procentų metinių emisijų sumažinimą tarp 2007 ir 2030. Tačiau net ir šis perėjimas gali būti nepakankamai ambicingi. Pagal šį scenarijų, iki 2030 metų pasauliniai išmetami bus 25 procentų didesnis nei 1990 ir yra tik 50 procentų tikimybė, kad globalinis atšilimas ir toliau bus pagal 2 laipsnių Celsijaus, lygis, kad ekspertai įspėja sukeltų pražūtingą poveikį klimatui.

Worldwatch tyrimai, nustatyti veiksmai, kurie gali atnešti pasauliui dar mažesnės anglies energetikos ekonomikoje 2030 neprarandant ekonomikos augimą numerį. Worldwatch ataskaitoje Atsinaujinančių revoliucija: mažo anglies dioksido kiekio energijos iki 2030 m teigia, kad padidinus atsinaujinančios energijos naudojimą ir energijos vartojimo efektyvumą, šalys gali siekti vystymosi ir sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį. Be atsinaujinančios revoliucijos autoriai Janet Sawin ir William Moomaw kad kartu naudojant atsinaujinančios energijos ir energijos vartojimo efektyvumo gali daugiau nei kompensuoti numatomą energijos paklausos augimo. Produktyviai panaudoti šilumą, paskirstytų gamybos technologijų ir susijusių sumažinti perdavimo ir paskirstymo nuostolius, žalių pastatų ir taupančių apšvietimo sistemų, ir daugiau elektrifikuotas šilumos ir transporto sektoriuose, prisideda pareikšti apie tvaresnės energetikos ateitį. Be Worldwatch anketa "Pertvarkos" 2030 scenarijų, pasaulio pirminės energijos paklausa išlieka maždaug tokia pati, tačiau energetikos paslaugų suma, numatyta su žmonių žymiai padidina. Atsinaujinančios energijos dalis pakyla iki 50 procentų 2030 metais, ir tada toliau aukštyn. Dar svarbiau nuo klimato perspektyvą, pasaulio anglies dvideginio išmetimą tesudarys 34 proc, palyginti su 1990.

Greitas skalės iki atsinaujinančios technologijos yra pasiekiama iš dalies dėl modulinio pobūdžio gamybos procesą. Skirtingai nuo anglies ir branduolinių jėgainių, kurios reikalauja ilgų vietoje statybos kartus, atsinaujinančios energijos gamybos sistemų, pavyzdžiui, vėjo turbinų ir saulės baterijų gali būti pastatytas ir prijungtas prie padalomis tinklelį. Tam tikrais atvejais perėjimas gali įvykti greitai, net ir nacionaliniu mastu. Kaip Kandeh K. Yumkella pirmininkė JT Generalinio Sekretoriaus patariamosios grupės energetikos ir klimato pastebėjo 2010 balandžio mėn Energetikos dėl tvarios ateities Ataskaitoje pradėti, šalių, įskaitant Braziliją, Kiniją ir Vietnamą pristatė sparti energijos prieigą, o Kinija, Danija, Japonija ir Švedija, taip pat Kalifornijoje JAV pasiekė dramatišką gerinti energijos vartojimo efektyvumą.

Toks spartus transformacija nėra lengva pasiekti nors: kaip Worldwatch ataskaitą mažai anglies dvideginio išmetančių: gairės atkreipia dėmesį, dramatiškas perėjimas į energijos šaltiniai reikės restruktūrizuoti energetikos pramonėje per visa apimanti technologinius, ekonominius ir politikos naujoves . Eksploatacijos kaina anglies, pašalinti institucines ir reguliavimo kliūtis ir palaipsniui iškastinio kuro subsidijos yra būtinos siekiant užtikrinti tvarią energetinę ateitį ir siekti trijų tikslų ragino Jungtinių Tautų.

Užuot eikvoti $ 500.000.000.000 kasmet į sąmata vėlavimo , turime imtis veiksmų, kad šiandien bus pereiti mums ekologišką ir tvarią ekonomiką. Worldwatch s energijos planas Karibų yra mūsų darbo dėl to, kad padėtų mažoms salų valstybėms įgyvendinti šią transformaciją per kelis dešimtmečius žinoma vitrina. Bendradarbiaujant su vietos suinteresuotosiomis šalimis kiekvienoje šalyje, planą rengia praktinius būdus, kuriais tokios šalys kaip Haitis, Jamaika ir Dominikos Respubliką, gali sumažinti savo priklausomybę nuo iškastinio kuro importo ir dėl to į jų ekonomines ir aplinkos apsaugos sąnaudų, o tuo pačiu metu didinant jų energetinį saugumą .

Susijusios Žinutės su Miniatiūros
Karibų jūros , klimato kaitos , besivystančios šalys , išmetimo sumažinimas , energijos vartojimo efektyvumo , energetinio saugumo , mažo anglies dioksido kiekio , atsinaujinančios energijos