פרופ 'כריסטוף Stefes - מקור: מכון אקולוגי

גרמניה לעתים קרובות מגדירה את הדוגמא בתחום מדיניות האנרגיה מתחדש. בשבוע שעבר, המסורת נמשכת כפרוף כריסטוף Stefes מאוניברסיטת קולורדו בדנבר והמכון האקולוגי בברלין, ופרופסור פרנק לרד מאוניברסיטת דנוור, שיבחה את המדיניות גרמנית במצגת במשרדו של אקולוגית מוושינגטון. המסר שלהם היה ברור: ייצור החשמל המתחדשת של גרמניה הוא מרקיעי שחקים ואילו ארה"ב של stagnates.

זה לא תמיד היה כך. לפני 1990, אנרגיה מתחדשת ואחרי שבילים דומים בגרמניה ובארצות הברית. עם זאת, גרמניה הייתה מסוגלת לעשות שימוש טוב של חלון ההזדמנויות שנפתחו ב1990-1992, בעוד ארה"ב מעד. במהלך תקופה זו, לא רק שמקורות אנרגיה מתחדשים לקבל יותר קרדיט ותמיכה ציבורית בעקבות התאונה הגרעינית בצ'רנוביל 1986, אבל המערכת הפוליטית בגרמניה גם עמדה בפני מהפך בשל האיחוד של האומה.

התוצאה של סטייה זו בנתיבים ברורה עכשיו. במונחים מוחלטים, האנרגיה מתחדשת קיבולת הכוללת של ארה"ב ב2009 הייתה גדולה יותר מאשר בגרמניה (52 ו42 gigawatts, בהתאמה, לא כולל אנרגיית מים גדולות). עם זאת, אנרגיה מתחדשת מיוצגת רק 8 אחוזים מכלל אספקת האנרגיה בארה"ב, ורק 2.5 אחוזים אם אנרגיית מים לא תיכלל. לעומת זאת, הייתה לי גרמניה 10.3 אחוזים חלקה של אנרגיה המתחדשת שלה בצריכה הסופית גולמי אנרגיה (כולל אנרגיית מים). ובעוד בארצות הברית יש כמה לטווח ארוך מטרות אנרגיה מתחדשת פדרלית (השחזור האמריקאי מהשקעה Act (ערה) של 2009 מכיל כמה מטרות לטווח קצר), גרמניה שואפת להגביר עוד יותר נתח האנרגיות המתחדש שלה בצריכת ברוטו הסופית שלה לאנרגית 30 אחוזים עד 2030, ולהיות 50 אחוזים מייצור החשמל שלה בתוך אותו פרק הזמן.

חלקה של אנרגיה מתחדשת בייצור חשמל - © פרנק לרד וכריסטוף Stefes

מה שעורר את הצמיחה החזקה של אנרגיה מתחדשת בגרמניה? פרופ Stefes מאמין כי המדיניות הראשונה הגרמנית המתחדשת - האנרגיה מתחדשת חוק 1991 (Stromeinspeisunggesetz) - קרה לאחר האיחוד של המדינה, היו ספקי האנרגיה הגדולים ביותר בדברים אחרים בראש מאשר הפריסה "אנרגיות מתחדשות, כולל kickstarting עסקים קונבנציונליים ב" בטעות". מזרח גרמניה לשעבר. עם זאת, סקטור האנרגיה הקונבנציונלי - ובמיוחד את תעשיית הגרעין בבעקבות צ'רנוביל - הפכו למפוקפק יותר ויותר. מתחדשים, בינתיים, זכה הודות לטובת לתנועה הירוקה הולך וגדל. כתוצאה מכך, הצעת חוק אנרגיה מתחדשת לכאורה חסר חשיבות 1991 הופיעה להיות הדאגה האחרונה של 'כלי עזר; הם לא יכלו לדמיין את ההשפעה העתידית שלה - ומכאן תיאורית התאונה.

פרופ Stefes גם מדגיש את ההתאמה של מספר אלמנטים ש, יחד, סללו את הדרך להצלחה באנרגיות מתחדש בגרמניה. כטחנות רוח התחילו לצוץ לאורך A3 - הריצה הכביש המהיר מהולנד לאוסטריה, דרך גרמניה - התמקצעות של לובי אנרגיה מתחדשת התרחשה. קבוצות אינטרס הצליחו לדבר בקול אחד, ששמע במשרדי הכלכלה והטכנולוגיה, כמו גם משרד לאיכות הסביבה. משרדים אלה מימנו קמפיינים גדולים ומחקרים כלכליים על מנת להדגיש את היתרונות של אנרגיה מתחדשת, שכללה את תרומתם לתעשייה ירוקה דינמית והיצירה של מגזר יצוא רווחי. ההימור הוכיח את זכות:. ב2000, כ -300,000 בני אדם הועסקו בתעשיית האנרגיה מתחדשת הגרמנית, ו -200,000 יותר צפויים 2050 רווחים כלכליים הוסבו בהצלחה לרווחים פוליטיים.

פרופ 'פרנק לרד - מקור: LSE

למה, ומתי, האם ארה"ב לפספס את הסירה? פרופ 'לרד מצביע על שני גורמים עיקריים. חלון ההזדמנויות בארה"ב נפתח בתחילת 1990 בגלל שינויים במגזר הנפט. שני אירועים - דליפת נפט אקסון ולדז באלסקה בשנת 1989 והפלישה העיראקית לכווית בשינה 1991 - הדגישו את הפגיעות של אספקת הנפט. בתגובה, ארצות הברית התמקדה בביטחון אנרגיה, וכתוצאה מכך ביקורת גדולה, מלמעלה למטה מדיניות אנרגיה תחת הנשיא ג'ורג' בוש האב: חוק מדיניות האנרגיה של 1992 אנרגיה מתחדשת לא הייתה לגמרי מחוץ לתמונה - תוכניות מו"פ החשבון המוסמך. לאנרגיות מתחדשות - אבל אלה לא הגיעו מעולם במימון במידה מספקת. לפיכך, תמיכה רטורית הראתה אבל אין יישום של ממש התרחש.

שנית, אנרגיה מתחדשת חסרה תמיכה מאוחדת בארצות הברית והוא מתמודד הרבה יותר חזק לובי דלק מאובנים. ובכל זאת היום, חטיבות גדולות יישארו במגזר אנרגיה מתחדשת בארה"ב. לדוגמא, התעשייה הסולארית היא מפוזרת בין שמש תעשיות האנרגיה האגודה, Solar Power חשמלי האגודה, האגודה האמריקנית לאנרגיה הסולרית, ועמותות רבות נוספות ברמת המדינה. ברמה הפדרלית, רוב הדולות סביבתיות התמקדו בהקמת תכנית סחר בפליטות כובע-and-סחר ולא בעידוד פיתוח מתחדש במסגרת הרגולציה הקיימת.

פרופ 'לרד מציין כי הגישה מלמעלה למטה של ​​מדיניות האנרגיה של ארה"ב, בשילוב עם חוסר הארגון של השחקנים השונים, הובילה להמשך הסטטוס קוו. לאחרונה, תקני תיק מתחדשים כבר פורחים ברמת המדינה, אבל כמה תמריצים מיושמים ברמה הפדרלית. חבילת התמריצים ערה הקצתה כמה משאבים למגזר האנרגיה, כולל אנרגיה מתחדשת, אבל זה רק לטווח קצר ואינו יכול להיחשב מדיניות ארוך טווח של אותה הלכידות שגרמניה הוכיחה לאורך השנים.

הפרופסורים לרד וההצגה של Stefes היה מבוסס על המאמר שלהלן: פרנק נ 'לרד וכריסטוף Stefes, "הנתיבים לסטות ממדיניות הגרמנית ואמריקנית לאנרגיה מתחדשת: מקורות של הבדל," מדיניות אנרגיה, יולי 2009, עמ' 2,619-29.

הודעות קשורות עם תמונות מוקטנות
אנרגיה, מדיניות אנרגיה, ביטחון אנרגיה, feed-בתעריפים, גרמניה, מקומות עבודה ירוקים, שתדלנות, אנרגיה מתחדשת, ארה"ב