Země jako Brazílie, Ekvádoru a Papuy-Nové Guiney žádají o finanční vyrovnání řešit odlesňování, a nyní Saúdská Arábie chce odškodnění, pokud země snížit svou spotřebu oleje na zmírnění změny klimatu. Je to úplně přitažené za vlasy, se zeptat, zda jednotlivci by mělo být kompenzováno mít méně nebo žádné děti?

Na Wilson Center diskusi ve středu, New York Times reportér Andrew Revkin považovány za tuto myšlenku, a uvedl, že mají méně dětí byl jedním z nejlepších způsobů, jak jednotlivci by mohly snížit svou uhlíkovou stopu. Lidé reprodukovat exponenciálně, a má dvě děti, místo tří by mohla snížit spotřebu energie, která by jinak mohlo nastat po celé generace. Zpráva Paul Murtaugh PDF z University of Oregon zjistil, že "uhlík dědictví" mít extra dítě je dvacetkrát více důležitější než jiné volby jednotlivci berou během svého života (například jaký druh dopravy, které používají, např.) Ve Spojených státech, dítě má 160 krát emisí uhlíku, než dítě narozené v Bangladéši, v závislosti na Murtaugh.

Smaller Family Tree, Fewer Emissions

Menší stromy, méně emisí

Současná světová populace je 6,8 miliardy a předpokládá se zvýší na 9,1 miliardy v roce 2050. Jsme v globálních nesnází: průmyslově vyspělých zemí se snaží omezit svou spotřebu energie při současné podpoře a do jisté míry pomoci rozvojovým zemím, aby industrializace, která zvýší jejich poptávka po energii.

Uhlíkové kredity za méně dětí by mohlo být méně použitelná v rozvojových zemích, protože vyspělé země mají mnohem vyšší množství emisí na obyvatele. Také podle odborníka obyvatel a Worldwatch viceprezident Robert Engelman Odhaduje se, že 200 milionů žen, které se chtějí vyhnout otěhotnění jsou to riskují stejně, protože mají nedostatečný přístup k antikoncepci a související reprodukčního zdraví. Jak Engelman vysvětluje ve své knize More: Obyvatelstvo, příroda, a Po čem ženy touží, poskytne přístup ke všem ženám přirozeně způsobí plodnost klesat. Další klíčové faktory patří zvyšování vzdělání a rovnost žen a mužů dívek, které posílit roli žen hledat reprodukčního zdraví, působí na ně začít reprodukčním věku v pozdějším věku, a zvýšit svou vyjednávací pozici s manžely rozhodnout, kdy a kolik dětí mít.

Podle nedávné zprávy obyvatelstva Action International PDF, 37 ze 41 národních programů pro přizpůsobení činnost (NAPA) podrobeny UNFCCC nejméně rozvinuté země určily populačního růstu nebo vysokou hustotu jako faktor, který je činí zranitelnějšími vůči změně klimatu. Pouze jedna z těchto zemí, ale navrhl adaptační projekt, který zahrnuje reprodukčního zdraví a plánování rodiny. I přes výzvy na podporu reprodukčního zdraví a plánovaného rodičovství služby jako otázka lidských práv, zůstává obecně chybí z jednání vedoucích až do Kodaně. I když nezačneme rozdávat uhlíkové kredity na bezdětných párů nebo rodiče velmi malé rodiny - myšlenky, které by mohly prokázat náročné obrátit do politiky - můžeme podpořit diskusi o těchto spojení se změnou klimatu. A můžeme pomoci vybudovat schopnost žen a jejich partnerů všude si vybrat pro sebe načasování a frekvenci těhotenství.

Související příspěvky s náhledy
uhlík dědictví , plánování rodiny , emise na obyvatele , počtu obyvatel , reprodukčního zdraví , robert Engelman , ženy